Çin halı ları yıkama esnasınsında bilinçsiz bir şekilde halı temizlemek için leke çıkarıcı yada çamaşırsuyu gibi kimyasal maddeler kullanılırsa halı yıkama esnasında sadece renleri bozulmaz saolmada yapar ve en tehlikelisi olan solma problemini çözümü yoktur renkleri bozulursa bu bir nevi düzeltilebilir ama bu işlemde yanlış yapılırsa çin halısını asla birdaha düzeltemezsiniz bu yüzden yıkama firması seçerken çok dikkatli olun.

Çin Halısı’nın Özelliği
Çin Halısı yöresel bizim ısparta halılarımıza benzemektedir. Farklı olarak çin halısı deve tüyünden dokunmakta ısparta halısı koyun yününden dokunmaktadır. Çin halısı kök boyası yünler boyanarak hazırlanan yün ipliklerle dokunur. Çin halısının diğer halılara göre özelliği desene göre oyma yapılması halı’da güzel bir ahenk oluşturmaktadır.

Çin Halısı Yıkama Özelliği

Çin halıları nasıl yıkanmalı çin halıları ikiye ayrılır 1 makina cın halıları bırde el dokuma cin halıları el dokuma Çin halılarını kök boyaları cok cabuk cıkar ve halınız cok cabuk boya verır çin halılarını evde sılmek yada yıkamak neredeyse imkansızdır sıkı dokunması nedenıyle cok ağır ve kırlerı icerisine barındırır halı akarlarını barındırır bizler Antalya Lider halı yıkama olarak profosyonel kadromuzla siz değerli müşterilerimize tam hizmet sunmaktayız çin halılarınızı ılk günki gibi temiz ve parlak olaral teslım ediyoruz.

Çin Halı